
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 281
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26746
Ext.Price$0.26746
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26746 | $0.26746 |
| 10 | $0.23939 | $2.39390 |
| 50 | $0.21427 | $10.71350 |
| 100 | $0.18746 | $18.74600 |
| 500 | $0.16401 | $82.00500 |
| 1000 | $0.14349 | $143.49000 |
| 3000 | $0.12554 | $376.62000 |
